Treningi

Zapraszamy wszystkich chętnych na treningi! Zajęcia odbywają się w miastach: Garwolin, Kobyłka, Warszawa, Radzymin, Borowie, Wzgórze, Ruda Talubska, Górzno. Aby sprawdzić godziny treningów przejdź do zakładki "kontakt".

Trening Karate Tradycyjnego

Na TRENING KARATE TRADYCYJNEGO składają się trzy podstawowe elementy:

  • KIHON - podstawe techniki, wykonywane w ruchu.
  • KATA - Kata są to układy mające odzwierciedlić walkę z nieistniejącym przeciwnikiem. Zawierają one techniki i układy sprawdzające się w realnej samoobronie. Układów takich w kata można odnaleść od kilku od kilkunastu. Techniki te należy ćwiczyć z partnerem w bunkai i katakumiwazie. Bunkai polega na wykonywaniu określonych układów zawartych w kata. Jeden z ćwiczących wykonuje określony atak, drugi broni się odpowiednią sekwencją. Wraz ze wzrostem umiejętności ćwiczącego po podstawojek kontrze dodaje się dodatkowe uderzenie.Bunkai może być również wykonywany z pozycji walki.
  • KUMITEOstatnim elementem treningu karate jest kumite. Należy pamiętać, że karate powstało jako realna forma samoobrony. Wszystko w karate powinno się sporwadzać do przygotowania adapta do odparcia ataku napastnika. Mimo, że kumite nigdy nie odzwierciedla walki realnej, jest bardzo dobry przygotowaniem do realnej walki. Dodatkowo trenig wzbogacany jest elementami ogólnorozwojowymi oraz ćwiczeniami charakterystycznymi dla Okinawa Karate (np. kitae kata).   

Kata kumiwaza.

Kata kumiwaza jest to kata wykonywane w trzy osoby, z czego jedna wykonuje dokładnie kata, a dwie pozostałe wykonują odpowiednie ataki i obrany odpowiednie do ruchów kata.

Dla kogo ?

Karate jest  bardzo uniwersalną formą ruchu. Mogą ją trenowąć zarówno dzieci (wtedy kładzie się większy nacisk na ćwiczenia ogólnorozwojowe), młodzież, dorośli, oraz osoby w "starszym wieku". Warto zauważyć że najwięksi mistrzowie z Okinawy mają bardzo często powyżej 60 lat, natomiast pod wzlędem sprawności fizyczne przewyższają często swoich młodszych kolegów.